Anastasia Gampridou’s Updates
Εντυπώσεις
Το συγκεκριμένο εργαλείο αποτελεί έναν τρόπο με τον οποίο μπορεί ο εκπαιδευτικός να δημιουργήσει ένα περιβάλλον ώστε να μοιραστεί δραστηριότητες, εκπαιδευτικό υλικό και να υλοποιήσει το εκπαιδευτικό του πλάνο. Προφανώς για κάποιους απο εμας που δεν το ειχαμε χρησιμοποιήσει είναι κάπως περίπλοκο αλλά ψάχνοντας και ακολουθώντας τις οδηγίες των διδασκόντων θα τα καταφέρουμε.
Συμφωνώ μαζί σας παιδιά!!! Πρόκειται για μία εφαρμογή που ενισχύει την αλληλεπίδραση, την ανταλλαγή απόψεων και την επικοινωνία μεταξύ των εκπαιδευτικών για ζητήματα εκπαιδευτικά και παιδαγωγικού ενδιαφέροντος, αλλά και για άλλα θέματα γενικότερα. Ωστόσο, θεωρώ ότι απαιτείται ένα εύλογο διάστημα εξοικείωσης προκειμένου να κατανοήσουμε την χρήση της πλατφόρμας. Αυτή η εξοικείωση θεωρώ ότι φυσικά και θα επιτευχθεί μέσω της καθημερινής τριβής και χρήσης της πλατφόρμας στο πλαίσιο των εκπαιδευτικών μας υποχρεώσεων!!!
Θα συμφωνήσω μαζί σας για το σκοπό που υπηρετεί η πλατφόρμα. Σίγουρα χρειάζεται κανείς χρόνο εξοικίωσης, βέβαια δεν είναι κάτι που σου κινεί εξ' αρχής την προσοχή και το ενδιαφέρον. Ελπίζω στην πορεία να με διαψεύσει.
Συμφωνώ μαζί σας παιδιά πρόκειται για μια πλατφόρμα που ενισχυεί την ομαδική συνεργασία πάνω σε διάφορα εκπαιδευτικά ζητήματα που αφορούν τους εκπαιδευτικούς. Απαιτεί βέβαια κάποιο χρόνο εξοικίωσης όπως κάθε πλατφόρμα αλλά πιστεύω ότι με τακτική πρόσβαση θα τα καταφέρουμε.
Θα συμφωνήσω μαζί σου Αναστασία. Πρόκειται για μία πλατφόρμα η οποία προάγει την ομαδική εργασία και την ανταλλαγή απόψεων επί εκπαιδευτικών θεμάτων και όχι μόνο. Σίγουρα χρειάζεται την κατάλληλη εξοικείωση αλλά σε βάθος χρόνου θα αποκομίσουμε τα θετικά της διαδικασίας αυτής.